Овочі-Ягоди-Сад

Вилкувасть моркви може виникати з шести причин

Розгалуженість коренеплоду моркви, або вилкувасть може виникати через виділення азоту зі свіжого гною, ущільнення ґрунту, пошкодження шкідниками, зріджені посіви, невчасне внесення гербіцидів або фосфору.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».  

«Внесення свіжої органіки, коли ще не припинилися процеси бродіння з виділенням великої кількості азоту, є однією з причин розгалуження кореня, яку ще називають бородатістю або вилкуватістю, – розповів Віктор Руденко, продакт-менеджер ТОВ «Владам-Юг», агроном із практичним досвідом вирощування моркви. – Добре використовувати органіку, але вона має бути перепрілою, в ідеалі –– віком не менше 4–5 років». 

На думку спеціаліста, також вилкуватість трапляється через ущільнення ґрунту або коли коренеплід впирається у твердий предмет (здеревілі рослинні рештки, каміння). Це ще раз нагадує, що ґрунт до посіву має бути ретельно підготовленим. Поява бічних коренів можлива через перезволоження, пошкодження ґрунтовими шкідниками, нематодами. 

«Ще однією причиною вілкування можуть бути зріджені посіви. Морква, хоч і рослина, але не дурна. Якщо є площа живлення, то навіщо їй заглиблюватися? Вона утворює бічні корені й живиться», – пояснив Віктор Руденко.

Він також згадав, що збити моркву з програми перетворення на гарний товарний коренеплід може невчасне внесення гербіцидів: після дощу, інтенсивної роси, у спеку. Шкодить товарності невчасне внесення фосфору, який блокуватиме засвоєння інших речовин, включаючи азот. Через це великі дози фосфору небажано вносити після фази олівця.

Читайте також: Британські супермаркети зменшили вимоги до краси овочів