Навколо заповідників необхідно створити особливі умови роботи з пестицидами, – думка
Широке використання біологічних препаратів для боротьби із гризунами біля заповідників може допомогти у захисті довкілля, збереженні тварин і птахів. Також доцільно створити особливі умови роботи з пестицидами для «буферних зон» навколо заповідників.
Таку думку висловила голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька під час круглого столу щодо загибелі птахів у біосферному заповіднику «Асканія-Нова», повідомляє пресслужба відомства.
Як зазначається, з початку року в заповіднику загинуло близько 1500 птахів 18 різних видів через отруєння птахів бродифакумом, що застосовується як отрута проти всіх видів гризунів. Бродифакум знайшли і в протруєному зерні з полів біля «Асканії-Нова», і в печінці загиблих птахів.
За словами Владислави Магалецької, українське законодавство у сфері захисту рослин є недосконалим та потребує узгодженості із вимогами законодавства ЄС. Відтак, наразі у Верховній Раді розглядаються проєкти законів «Про вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами» та «Про захист рослин».
Голова Держпродспоживслужби повідомила, що вони включають багато важливих норм, які можуть допомогти змінити ситуацію в цій сфері на краще.
Довідка
ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області було здійснило позапланові перевірки 49 господарств, що безпосередньо здійснюють свою діяльність у межах Біосферного заповідника «Асканія-Нова», з виїздом на поля підприємств. У 27 господарствах були виявлені порушення законодавства у сфері захисту рослин, а саме: відсутність допусків (посвідчень) на право роботи з пестицидами та агрохімікатами, журналів обліку пестицидів та агрохімікатів. Зазначеним суб’єктам господарювання надано приписи щодо усунення виявлених порушень.