Агрономія

Рання сівба кукурудзи провокує нерівномірність сходів і відставання розвитку рослин

Чимало фермерів сіють кукурудзу в найбільш ранні строки, щоб рослина встигла отримати достатню кількість вологи, втім, рання сівба кукурудзи провокує низку проблем.

Про це розповіли фахівці компанії «Євраліс Семенс Україна».

«Багато фермерів починають раніше сіяти, бо хочуть встигнути за вологою. І тоді ми зіштовхуємося з тим, що кукурудза набагато довше сходить, до того ж нерівномірно. Якщо ми починаємо сіяти за середньої добової температури ґрунту +8-10°C, то треба очікувати сходів десь на 25-тий день, тому що кукурудза буде в стресі і розтягуватиме свій вегетаційний період. Якщо ж посіяти при +15°C, то сходи можна отримати через 10 діб, при +19°C – через 6-7 діб», – зазначили в компанії.

Разом з тим, коли фермер намагається щонайглибше закласти насіння, щоб воно дісталось вологи, то потім насінина витягує її та втрачає свою енергію. Відтак, культура вже не так сильно конкурує з бур’янами.

«Якщо сіяти надто рано, коли середні добові температури ще не вирівнялися, (зокрема, легкі ґрунти швидко скидають температуру і здається, що вже можна сіяти), а потім стає холодно, то рослина починає крутитися, гнутися, намагатися прорости, але не може. І на це вона знову ж таки втрачає дуже багато енергії, відтак, отримуємо нерівномірні сходи», – додають фахівці.

Нагадаємо, ширина міжряддя кукурудзи впливає на забур’яненість посівів.