Як протруєне насіння може спричинити загибель бджіл
Важливим та ефективним методом боротьби зі шкідниками і хворобами сільськогосподарських культур, який дозволяє захистити рослини на ранніх стадіях розвитку, є протруєння насіння. Втім, вчені припускають, що це може бути однією з причин отруєння бджіл.
Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області.
Як зазначається, на схожість насіння та розвиток рослини впливає багато чинників, в т.ч. й кліматичні умови, які не бувають однаковими. Характерними особливостями весняної посівної кампанії 2020 року була відсутність опадів та сильний вітер, що призводило до виникнення пилових буревіїв.
Водночас, в окремих населених пунктах спостерігалися явища загибелі медоносних бджіл, які почали вилітати у пошуках корму, саме тоді почали активно квітнути мати-мачуха та кульбаба.
Деякі науковці пов’язали між собою посуху та сильний вітер – на їхню думку, коли пилова буря підіймала у повітря токсичні речовини з протруєного насіння, бджола, потрапляючи під цю хмару пилу, могла отруїтися або перенести отруєний пил на крильцях і лапках у вулик, однак, таке твердження ще потребує додаткового дослідження.
«Не виключено, що отруєння бджіл могли викликати й інші причини: порушення регламентів застосування ґрунтових гербіцидів, неякісні засоби захисту рослин або інші фактори, тим паче, що такого явища як загибель бджіл на час посіву не спостерігалось ні у попередні роки, ні на час посіву озимих зернових культур у 2020 році», – йдеться в повідомленні.
Раніше фермерам нагадали правила знищення непридатного протруєного насіння.