Овочі-Ягоди-Сад

Завдяки переробці «Сади Карлівщини» завжди мають прибуток від кісточкових

Садівниче господарство «Сади Карлівщини», що входить до агрокорпорації «Докучаєвські чорноземи» (Полтавська область), завдяки цеху переробки минулого року мали прибуток від кісточкових, зокрема аличі та сливи, ціни на які сильно знизилися.

Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».  

«Цього року в нас був дуже хороший врожай аличі, – розповів директор підприємства Анатолій Наретя. – Однак, як завжди, інша біда — перевиробництво. А у нас аличу не скрізь розуміють. Звичайно, якщо привезти до Києва, її б там купили, але якщо я повезу, її потрібно буде продавати дорожче, проте це вже не буде алича високої якості. Тож аличі та сливи урожай хороший був, а ціна опустилася. Тому наші інвестори й зробили ставку на перероблення, зокрема і кісточкових. Напевно, це був правильний хід, тому що продукція перероблення має попит, нехай і на локальному рівні. Але нам і цього поки що достатньо, зважаючи на невеликі масштаби господарства. Перероблення, по суті, ми поставили на службу основному виду виробництва, щоб не віддавати за безцінь плоди, які не мають товарного вигляду, але смакові якості у них не гірші». 

Нагадаємо, переробний цех «Садів Карлівщини»  виготовляє соки прямого віджиму з усіх фруктів, джеми та фруктові і фруктово-овочеві мікси на основі яблучного соку (яблуко-гарбуз, яблуко-морква, яблуко-буряк). Також тут випускають березовий, березово-яблучний, березово-вишневий та березово-смородиновий соки. Потужність цеху становить 500 л на годину соку і 200 кг на годину — джему.

Читайте також: «Сади Карлівщини» переробляють яблука на соки прямого віджиму та джеми