Живі дріжджі поліпшують засвоєння корму коровами
Дріжджі та дріжджові препарати можуть суттєво поліпшити молочну продуктивність корів. При цьому слід чітко розуміти переваги та недоліки неактивних й активних дріжджів.
Так, до неактивних належать кормові та гідролізні дріжджі – цінне джерело білка, незамінних амінокислот і вітамінів групи В. Проте клітини цих дріжджів уже завершили свій біологічний цикл і являють собою звичайну білкову масу.
До активних дріжджів належать культури висушених живих клітин дріжджів, які зберігають здатність до ферментації. У рубці вони створюють анаеробне середовище, сприяючи розвитку корисної мікрофлори.
До того ж активні дріжджі продукують ферменти, що розщеплюють клітковину й інші поживні речовини корму. Ефективна ферментація клітковини, зокрема, стимулює продукування бактеріального білка й вільних жирних кислот, а також знижує концентрацію аміаку в рубці.
Пробіотичні дріжджі інгібують утворення молочної кислоти в рубці, завдяки чому підвищуються молочна продуктивність корів і якість отримуваного молока.
Живі дріжджі поглинають кисень, що потрапляє в рубець разом із клітковиною і, таким чином, позитивно впливають на розвиток життєвого середовища для корисних анаеробних бактерій. Відповідно поліпшується засвоюваність клітковини, утворення вільних жирних кислот і загальне засвоєння корму.
Живі дріжджі дозволяють уникнути проблем зі здоров’ям високопродуктивних корів, максимально ефективно використовувати основні трав’янисті корми та реалізувати генетичний потенціал тварин.
Додати коментар