Тваринництво

Збитки рибної галузі через збройну агресію рф оцінюються у $47 млн

Збитки рибної галузі через збройну агресію рф оцінюються у $47 млн

Загальні збитки рибної галузі України внаслідок військової агресії рф у 2022 році оцінюються у $47 млн. Зокрема, $25,4 млн – втрати суб’єктів промислового рибальства, $21,6 млн – суб’єктів аквакультури.

Про це повідомили у Держрибагентстві, яке спільно з ФАО проаналізувало статистичні показники й результати опитувань суб’єктів рибного господарства.

У промисловому рибальстві значну частку у структурі збитків складають втрати, пов’язані із забороною рибальства внаслідок введення воєнного стану, – $17,7 млн. Збитки від пошкодження рибопромислових потужностей сягають $ 7 млн, виробничих потужностей – $0,7 млн.

В аквакультурі переважна частина втрат суб’єктів господарювання припадає на збільшення виробничих видатків – $8,5 млн – і падіння прибутку за результатами здійснення господарської діяльності – $8,1 млн. Збитки від знищення виробничих потужностей сягають $4,4 млн, від втрати плідників –  $0,6 млн.

Нині Держрибагентство спільно з ФАО напрацьовують механізми надання підтримки суб’єктам рибного господарства для відновлення та подальшого стимулювання їх діяльності.

«Такого масштабного знищення водних біоресурсів, як через агресію рф, Україна не знала, – наголосив т. в. о. голови Держрибагентства Ігор Клименок. – Популяціям наших водних мешканців завдана і завдається неймовірна шкода. Після безумовної перемоги над ворогом доведеться роками відновлювати наші рибні ресурси до довоєнного рівня».

Нагадаємо, на початку 2023 року внаслідок обстрілу російськими окупантами прибережної частини Херсона й акваторії Дніпра зафіксовано масове знищення товстолоба.

Крім того, через значне зниження рівня води у Каховському водосховищі масово загинули водні біоресурси, що є прямим ризиком зриву весняного нересту у цій водоймі.