Тваринництво

Застосування пробіотиків підвищує ефективність виробництва продукції птахівництва

Застосування пробіотиків підвищує ефективність виробництва продукції птахівництва

Уведення пробіотиків у раціон курчат-бройлерів сприяє не лише більш інтенсиному росту птиці, а й скороченню необґрунтовано широкого застосування антибіотиків, поліпшенню екологічної ситуації на птахофабриках.

Пробіотики значно знижують захворюваність, кількість фармакологічних обробок і пов’язані з ними матеріальні витрати. У зв’язку із цим продукція тваринництва стає конкурентоспроможною за якістю та ціною.

Ефективність пробіотиків зумовлена їх багатогранною дією: участю в процесах травлення й метаболізмі організму, біосинтезі та засвоєнні білка, інших біологічно активних речовин, підвищенням опірності організму, а також антагоністичними відносинами з патогенною й умовно-патогенною для організму птиці мікрофлорою.

Успішна терапія й ефективна профілактика хвороб багато в чому залежить від правильного вибору препаратів і способів їх застосування.

На відміну від антибіотиків, тривале застосування пробіотиків в одному й тому самому господарстві не знижує їх ефективності.

Слід мати на увазі, що багато препаратів, окрім своєї специфічної дії на патогенний агент, впливають і на різні системи організму птиці, на вітамінний і мінеральний баланс, імунобіологічну реактивність, що слід ураховувати в разі введення їх у раціон.

У боротьбі з інфекційними хворобами насамперед звертають увагу на патогенні мікроорганізми і меншою мірою – на нормальну мікрофлору, яка має величезне значення у виникненні й розвитку хвороби, сприяє або перешкоджає її прояву, нерідко блокуючи шляхи та можливості розвитку інфекційного процесу. Тому раціональна терапія й профілактика інфекційних хвороб бактеріальної та вірусної етіології мають базуватися на знаннях мікробної екології тваринного організму та її ролі в підтриманні здоров’я.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!