За яких умов на птахофермі активно розвивається інфекційний синовіт
Інтенсивному розвитку інфекційного синовіту сприяє неконтрольоване завезення інкубаційного яйця та племінного молодняку курей з-за кордону, порушення зоотехнічних і санітарно-ветеринарних норм утримання птиці, неповноцінна годівля. Також розвиток хвороби спричиняють імунізація живими вакцинами проти респіраторних інфекцій, неправильно спланована схема діагностичних досліджень, помилки в інтерпретації результатів на термінальних строках діагностики захворювань.
Про це пише журнал «Наше птахівництво».
Збудником інфекційного синовіту є Mycoplasma synoviae. Джерелом інфекції є інкубаційне яйце, хвора птиця та птиці-мікоплазмоносії. З організму інфікованої птиці збудник виділяється аерогенно.
Загалом же збудник захворювання може передаватися вертикальним і горизонтальним шляхами. Вертикально найчастіше передається в курчат й індичат.
За інфікування маточного поголів’я птиці в господарстві в період яйцекладки протягом 4-6 тижнів після потрапляння збудника ураження яєць досягає 100%, але ураження суглобів у птиці в цей час є спорадичними й не мають системного характеру.
Молодняк птиці чутливіший до інфекційного синовіту, особливо у віці 28-84 діб. Летальність птиці у разі захворювання становить 5-15%. Загибелі дорослої птиці зазвичай не реєструють. За інкубації інфікованого яйця реєструють загибель 10-20% зародків.
Довідка
Інфекційний синовіт характеризується ураженням синовіальної оболонки суглобів і сухожиль у курей та індиків. До хвороби сприйнятливі кури, індички, цесарки. За штучного зараження можуть хворіти фазани та гуси.