За температурного стресу корови потребують більше калію
На рівень калію в організмі корів впливають чинники довкілля, зокрема температура повітря.
За підвищення температури навколишнього середовища протягом двох-трьох діб понад +25 °С відбувається зменшення тепловіддачі та накопичення тепла в організмі, внаслідок чого зростає температура тіла, що вказує на розвиток теплового стресу.
Молочні корови пристосовуються до цього стану, вмикаючи адаптивні механізми для виділення надлишку тепла: вони йдуть на відпочинок у тінь, якщо це доступно, менше споживають сухої речовини корму, більше п’ють води. Внаслідок цього зростає випаровування вологи через органи дихання, підвищується виділення слини та пітливість.
Усі ці адаптивні механізми забезпечують оптимальний температурний режим організму та зменшують негативні наслідки теплового стресу, але одночасно спричиняють розвиток гіпокаліємії.
До того ж через спрагу корови більше п’ють води, що спричиняє менше споживання сухої речовини корму, а відповідно, і калію. Калій виділяється з організму з сечею, слиною, молоком. Під час теплового стресу він виділяється додатково зі слиною та потом через посилену салівацію й пітливість, що також значно знижує його вміст у крові.
У спекотну погоду можна спостерігати, як у корів виділяється слина з ротової порожнини під час жуйки або без неї.
Підвищену потребу тварин у калії за температурного стресу треба враховувати під час складання раціонів, особливо для молочних корів із високою продуктивністю.
Додати коментар