За рН 4,1-4,2 у силосі припиняють розмножуватися мікроорганізми й бактерії

Рівень кислотності силосу залежить від умісту сухої речовини в масі. У щойно зібраній культурі за вмісту сухої речовини менше ніж 25 рівень рН має становити менше 4,3.
За рН 4,1-4,2 у силосі припиняють розмножуватися мікроорганізми й бактерії, і власне процес силосування практично завершується.
А молочна й оцтова кислоти, що накопичуються під час ферментації, мають досягати 7 й 2 загальної маси відповідно. Надалі вони разом із кормом потрапляють в організм тварини, всотуються у травний канал і добре позначаються на обміні речовин.
Низка консервантів, до складу яких входять гомоферментні молочнокислі бактерії, сприяють швидкому зниженню рН після закладання силосу, консервуючи корм і перешкоджаючи розмноженню клостридій.
Низький уміст цукрів у силосі призведе до вичерпування енергії для подальшого зростання кількості молочнокислих бактерій, тож зниження показника рН до потрібного рівня стабільності силосу стає неможливим.
У такій ситуації часто спостерігається зворотний процес: pH починає зростати і псування силосу пришвидшується завдяки створенню комфортніших умов для небажаної мікрофлори.
Для швидкого розмноження молочнокислих бактерій за низького вмісту цукру в силосованій масі треба застосовувати консерванти, що сприятимуть молочнокислому бродінню та забезпечать швидке зниження показника рН у силосі. Також небажані мікроорганізми загинуть.
Додати коментар