За отруєння курей ртуттю вона виділяється з яйцями 25 діб
Загроза отруєння птиці ртуттю пов’язана з тим, що задовго до появи в дорослих особин ознак токсикозу ртуть потрапляє в яйця й призводить до загибелі зародків або молодняку в перші доби життя.
За отруєння птиці яєчних порід ртуть виділяється з яйцями, що призводить до загибелі зародків і являє небезпеку для життя людини.
За деякими даними, з організму курей ртуть виділяється з яйцями протягом 25 діб, а в нирках і печінці зберігається до трьох місяців.
У сільському господарстві ртуть використовується у складі фунгіцидів для передпосівного протравлення насіння пшениці, жита, ячменю, кукурудзи, бобових тощо.
Фоновий уміст ртуті в кормах в умовно благополучних за цим елементом зонах становить 0,02-1 мг/кг.
Доволі високий рівень цього небезпечного елемента може бути в м’ясо-кістковому борошні з тушок хутрових звірів, які за життя отримували м’ясо морських риб і тварин.
Такі кількісні показники ртуті зазвичай перебувають на рівні субтоксичної або малотоксичної дози, за якої не спостерігаються клінічні ознаки інтоксикації, проте знижується продуктивність і забруднюється продукція.
У разі випадкового потрапляння в корм птиці зерна, протравленого фунгіцидами, серед комплексу патологічних змін спостерігають як клінічні ознаки ртутного отруєння, так й ознаки недостатності Са.
Додати коментар