За останнє десятиріччя в Україні вдвічі поменшало племінних заводів із розведення свиней
В Україні племінні свинарські господарства зосереджені на розведенні трьох основних порід: великої білої, ландрас і п’єтрен. Інші локальні породи, до яких належать, зокрема, вельська, українська степова біла й українська степова ряба, є нечисленними і поступово витісняються з ринку, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Разом із тим скорочується кількість самих племінних господарств. У 2002-2016 роках племінних заводів, що розводять елітних представників порід свиней, поменшало на 24, а племінних репродукторів, що забезпечують товаровиробників породистими поросятами, – на 134.
Як наслідок – у 2016 році генофонд вітчизняних й імпортних свиней було зосереджено у 108 племінних стадах.
У 2018 році кількість племінних заводів ще скоротилася, нині їх залишилося 48, хоче ще у 2010 році налічувалося понад 90.
Головна причина скорочення численності племінних господарств – відсутність попиту на племінну продукцію та збитковість її виробництва. До того ж за постійного зниження поголів’я свиней колишня кількість заводів і репродукторів виявилася просто непотрібною.
Довідка
Донедавна свинарство в Україні базувалося на розведенні 11 порід, але останнім часом дві з них було втрачено через АЧС: миргородську чорнорябу і велику чорну.
Додати коментар