Тваринництво

За годівлі поросних свиноматок особливу увагу звертають на якість складників

Продуктивність свиноматок, їхні материнські якості значною мірою залежать від правильно обраної стратегії годівлі під час поросності та якісних складників раціону, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Господарствам, які годують свиней із використанням кормів власного виробництва, потрібно звернути ретельну увагу не лише на поживні, а й на якісні характеристики кормових інгредієнтів. Бажано, щоб поживність кормових засобів визначалася не з довідника, а за результатами лабораторних досліджень.

Також потрібно вимагати від постачальників кормів і кормових компонентів документи на ветеринарну безпечність продукції та специфікацію її поживності.

Зерно має бути без плісняви або ріжків, які продукують небезпечні для тварин кормові токсини.

Досвід показує, що заявлений вміст кормових засобів, що містять синтетичні незамінні амінокислоти – лізин і метіонін, може не відповідати реальному. Деякі фірми навіть фальсифікують уміст сирого протеїну в продукції – рибному борошні або білковому концентраті карбамідом або кормовим діамонійфосфатом. Крім того, що приховується реальна поживність, такий корм реально шкодить здоров’ю тварин, особливо свиноматок і поросят.

Категорично забороняється доступ поросних маток до промерзлих кормів або тих, що гниють, полови або лушпиння соняшнику.

В останній місяць поросності свиноматок необхідно годувати щонайменше тричі на добу. Незалежно від умов годівлі слід забезпечити їм доступ до якісної питної води. Потреба тварин у воді дуже індивідуальна, але для глибокопоросних свиноматок це – 10-15 л на день, а оптимальна швидкість для напувалки – 1,5-2  л/хв.