За довготривалого зберігання інкубаційних індичих яєць застосовують періодичне прогрівання
Ідеальним віком для закладання індичих яєць на інкубацію, який негативно не позначається ні на показниках виводу, ні на якості добових індиченят, є 5-9-добове зберігання, свідчать закордонні дослідження.
Проте в деяких випадках виникає потреба зберігати яйця довше за цей термін, що призводить до зниження виводимості яєць, подовження тривалості виводу, розтягненості вікна виводу, погіршення якості добового молодняку.
Зазвичай більшість спеціалістів не допускає зберігання яєць перед закладанням довше ніж 14 діб.
Тому в разі довготривалого зберігання яєць (до 15-20 діб) без погіршення інкубаційних якостей застосовують періодичне прогрівання останніх.
Для цього на другу-третю добу зберігання яйця видаляють з яйцесховища, протягом 6-8 годин витримують їх за температури +18-20 °С для відпотівання, розміщують в інкубаційній шафі за температури +38 °С на 5 годин, потім знову повертають у холодильну камеру.
Маніпуляцію повторюють кожні п’ять днів. Це сприяє переходу зародків зі стадії ранньої у стадію пізньої гаструли, яка є найстійкішою стадією раннього ембріогенезу, придатною для тривалих умов зберігання.
Така процедура дає змогу пробудити зародок від анабіозу, простимулювати його розвиток (дати поштовх), а потім знову ввести у стан спокою.
Додати коментар