Тваринництво

За додавання бактеріальної закваски отримують соковиті корми для худоби

За додавання бактеріальної закваски отримують соковиті корми для худоби

Застосування гомоферментативних бактеріальних культур іноді є причиною зменшення стабільності силосу за контакту з киснем. На це звертають увагу деякі іноземні науковці, порівнюючи його з силосом, отриманим без застосування зазначених культур.

Зарадити справі може додавання до силосу консервантів і заквасок. Так, дослідне виробництво силосу з сорго-суданкового гібриду з вологістю зеленої маси 68%, яку було оброблено розчином бактеріальної закваски «Сінсил-ТІММ», створеної в Інституті продовольчих ресурсів НААН, дало позитивний результат.

Після розкриття місткостей із силосом визначили його структуру, колір, запах. Для контрольних зразків запах був приємний – квашених овочів, колір – оливковий, жовто-зелений, структура силосу збережена повністю, аналогічна структурі вихідного матеріалу, без ознак ослизнення.

У дослідних зразках запах також був приємний – квашених овочів (огірковий), колір – світло-оливковий, жовто-зелений, структура силосу збережена повністю та аналогічна структурі вихідного матеріалу, без ознак ослизнення.

Вихід силосу в контрольних і дослідних зразках коливався в межах 94,7-95,6%.

Активна кислотність (рН) у дослідних зразках становила 4, на контролі – 4,5 (стандартна норма для першого класу – 3,8-4,3).

Питома частка молочної кислоти в загальній кількості органічних кислот у дослідних варіантах становила 85,6%, на контролі – 72,6% (стандартна вимога – не менше ніж 50%). Масляна кислота у всіх зразках була відсутня.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!