Тваринництво

За дефіциту треоніну у бройлерів знижуються прирости

За дефіциту треоніну у бройлерів знижуються прирости

За підвищення треоніну в раціоні курчат-бройлерів з 0,64% до 0,69% частка грудних м’язів  збільшувалася, а жива маса – ні.

Про це свідчать результати двох досліджень іноземних учених.

Найкращі показники для живої маси, конверсії корму і маси грудних м’язів у 95% випадках було отримано 0,65%; 0,66% і 0,68% треоніну відповідно. Ці цифри були майже на одному рівні з результатами ростового періоду вирощування.

Економічно оптимальний рівень треоніну для максимального виходу грудних м’язів був вищим (0,69%), ніж для живої маси (0,64%).

Коливання вартості кінцевого корму у фінішному періоді, так само як і в ростовому, впливають на економічно вигідний рівень треоніну.

Треонін є третьою лімітаційною амінокислотою в годівлі бройлерів – після сірковмісних амінокислот і лізину. За дефіциту треоніну в птиці знижуються споживання корму, прирости, відбувається виснаження, поганий розвиток м’язової тканини, ожиріння печінки.

Треонін містить 12% азоту, входить до складу багатьох білків корму, бере участь в обміні лейцину й вуглеводно-жировому обміні, активізує засвоєння інших амінокислот раціону. В раціонах із переважанням пшениці, бобів, пшеничних або вівсяних висівок, сухого бурякового жому, знежиреного молока й інших кормів може спостерігатися дефіцит треоніну.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!