Тваринництво

Єдине джерело бетаїну, дозволене у виробництві органічних кормів

Єдине джерело бетаїну, дозволене у виробництві органічних кормів

Бетаїн (триметигліцин) зазвичай використовують як альтернативний донор метильних груп для заміни холінхлориду. Додатково є можливість зниження рівня метіоніну, при цьому бетаїн діє як сильний осмоліт, що підтримує осморегуляцію кишківника птиці.

Про це у журналі «Наше птахівництво» пише д-р Бернхард Ландвер, головний спеціаліст із годівлі компанії Biochem.

Натуральний бетаїн дає змогу суттєво поліпшити харчову цінність органічних кормів, оскільки багато синтетичних кормових добавок не можуть бути використані за його виробництва.

Сьогодні цукрові буряки – єдине джерело бетаїну, дозволене у виробництві органічних кормів. 

Бетаїн доступний в рідкому і кристалічному вигляді. Бетаїн, отриманий із цукрових буряків, має нижчий ризик зараження, як порівняти з синтетичними продуктами. Це робить його використання перспективним для всіх виробників кормів, особливо з урахуванням позитивного іміджу натурального продукту.

У всіх організмах, де трапляється бетаїн, він присутній у вигляді біполярної молекули. У кормах ця форма позначається як безводний бетаїн.

Крім натурального бетаїну, доступні й синтетичні продукти у вигляді безводного бетаїну. Синтетичне виробництво починається з реакції триметиламіну й хлороцтової кислоти. Отже, синтетичний бетаїн додатково доступний у вигляді бетаїну гідрохлориду (бетаїн-HCl).

Бетаїн-HCl часто використовують у преміксах, оскільки він менш гігроскопічний і його легше використовувати, ніж безводні порошкові продукти. Сильне водне тяжіння є хорошим показником сильної осмотичної сили безводного бетаїну.