Тваринництво

Якщо опорос затягується, необхідне втручання ветеринара

Якщо опорос затягується, необхідне втручання ветеринара

Для розв’язання проблем репродуктора особливої уваги потребує санітарно-епізоотичний стан свиногосподарства.

Слід планувати і своєчасно проводити ветеринарно-санітарні заходи, очищення, миття, дезінфекцію свинарника. Секції у свинарнику використовують за принципом «порожньо – зайнято». Тривалість санітарних розривів має бути не менше як п’ять діб.

Також важливим є бактеріологічний контроль якості дезінфекції. Крім того, необхідно стежити за епізоотичною ситуацією в свиногосподарстві, проведенням планових профілактичних щеплень і діагностичних досліджень, щоб вчасно виявити та ізолювати хворих тварин.

Необхідно точно враховувати терміни поросності свиноматок. Свиноматок не пізніше ніж за п’ять діб до очікуваних родів переводять до відділення опоросу. Тварин забезпечують вільним доступом до води й організовують оптимальні температурні параметри (близько +18 °С).

Свиноматка виношує поросят від 112-115 діб. Тому якщо супоросність затримується, опорос стимулюють ін’єкціями простагландину. Процес опоросу контролюють, але втручаються тільки в разі ускладнень.

Тривалість опоросу від 1,5 до 5 годин вважається нормою. Коли перебіг опоросу затягується, і час між появою поросят перевищує 1,5 години, необхідне втручання ветеринарного спеціаліста.

За слабкої родової діяльності можна застосовувати стимулювальні препарати. Часто призначають окситоцин у дозі 10-15 ОД, препарат застосовують внутрішньом’язово, двічі з інтервалом 1,5 години.

Також для стимулювання скорочувальної діяльності матки в разі затримання посліду тваринам призначають 1%-й розчин прозерину, який уводять у дозі 0,8-1,2 куб. см не пізніше ніж за 2-3 години після виходу плодів.

Крім того, можна призначати гормональні препарати. Для посилення дії окситоцину свиноматкам додатково призначають препарати кальцію. Наприклад, кальцію борглюконат (не більше як 100 куб. см), що зменшує проникність судин, чинить протиалергійну, протизапальну, гемостатичну дію, а також зменшує ексудацію.

Для профілактики бактеріального забруднення й очищення свиноматкам у родові шляхи вводять 0,1%-й розчин риванолу (не більше як 500 куб. см).

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!