Тваринництво

Які вимоги висуваються до пребіотиків у ветпрепаратах

Які вимоги висуваються до пребіотиків у ветпрепаратах

Препарати, що містять пребіотики, можна задавати різним віковим групам птиці й досягати ефективного профілактичного, імуностимуляційного та загальнозміцнювального ефекту. Пребіотики серед іншого можуть скласти альтернативу використанню антибіотикам.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Стабілізуючи травну систему, пребіотики покращують засвоюваність корму, дозволяють збільшити прирости або несучість птиці, зменшуючи конверсію корму.

Пребіотики у ветеринарних препаратах мають відповідати таким головним вимогам:

– не гідролізуватися і не всмоктуватися у верхній частині шлунково-кишкового тракту;

– бути селективним субстратом для корисних бактерій, які живуть у товстому кишківнику, тобто стимулювати їхній ріст чи активність;

– змінювати баланс кишкової мікрофлори в бік сприятливішого для організму складу;

– індукувати корисні ефекти не лише на рівні шлунково-кишкового тракту, а й організму загалом, тобто забезпечувати системні ефекти.

Швидкий розвиток правильних бактерій унеможливлює ріст і розвиток патогенної мікрофлори. Крім того, корисні організми допомагають травленню, ферментуючи сахариди до утворення масляної кислоти, необхідної для епітелію товстого кишківника. Все це веде до інтенсивного розвитку кишково-асоційованої імунної системи в перші дні життя птиці, що забезпечує високу опірну здатність організму, а також належну імунну відповідь на вакцинації.

Як повідомлялося, синбіотики допомагають боротися з негативними наслідками теплового стресу в птиці.

Довідка

Пребіотики – це неперетравні полі- й олігоцукриди, які є поживним середовищем для бактерій пробіотиків.