Тваринництво

Які синдроми супроводжують колібактеріоз у птиці

Які синдроми супроводжують колібактеріоз у птиці

Колібактеріоз у птиці може супроводжуватися низкою синдромів, пише журнал «Наше птахівництво».

Синдром синовіту – остеомієліту є продовженням септицемії і, як правило, розвивається у птиці, яка страждає на імунодефіцит. Частина видужує через тиждень після початку клінічного прояву патології. У деякої птиці хвороба переходить у хронічну форму і проявляється в’ялістю, пошкодженням суглобів та з’єднання хребців, наслідком чого є спондиліт та парези й паралічі, що прогресують. З уражених суглобів виділяють E. coli.

Синдром панофтальміту зазвичай є нетиповим наслідком септичної форми колібактеріозу. Характерним для хвороби є накопичення гною у передній камері ока (частіше одного) та розвиток сліпоти. Після розвитку повного комплексу патології за рідкісним винятком більшість птиці гине.

Синдром пташиного целюліту (хронічна хвороба шкіри та підшкірної сполучної тканини) – інфекційне запалення підшкірних тканин у грудочеревній ділянці, у шкірі між стегном та серединною лінією кінцівок або навколо пупка – як наслідок омфаліту. Зазвичай трапляється у курчат-бройлерів. Хвороба характеризується прошарком творожистого ексудату в підшкірних тканинах. З уражених ділянок виділяють E. coli серотипів О2, О78 або тих, що належать до несеротипованих штамів та продукувальних аеробактин та коліцин. Розвитку хвороби сприяє підвищена щільність посадки птиці та незадовільні умови утримання.

Синдром роздутої голови («велика голова») обумовлений гострою або підгострою формою целюліту – запаленням навколоочної сполучної тканини та суміжної тканини голови. Сприятливим чинником є погана вентиляція приміщень, зумовлена високим умістом у повітрі аміаку.

Нагадаємо, перебіг колібактеріозу різниться в залежності від віку птиці.

Як повідомлялося, імунодепресивні властивості вакцинного штаму вірусу хвороби Ньюкасла зумовлюють загострення колібактеріозу.