Тваринництво

Які особливості беконної і м’ясної відгодівлі свиней

Сучасні гібриди свиней за належного догляду і годівлі спроможні досягати живої маси 100 кг за 5 місяців, витрачати на одиницю приросту 2,5 кг комбікорму й мати вихід м’яса з туші 65%, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Нині молодняк свиней відгодовують до м’ясних і беконних кондицій, але за потреби їх можна відгодовувати й до жирних.

Для беконної відгодівлі беруть молодняк із довгим тулубом й обов’язково білої масті. Жива маса тварин у 2,5-3 місяці має бути не меншою як 25 кг. Їх відгодовують до 80-105 кг у два періоди: перший – із 2,5- до 5-місячного віку з середньодобовими приростами не меншими ніж 500 г; другий – протягом двох-трьох останніх місяців із середньодобовими приростами 600 г і більше.

Товщина шпику над хребтом має бути не більшою за 4 см. Сало повинно бути рівномірним по всій туші й обов’язково білого кольору. У такій туші міститься до 70% м’яса і тільки до 25% – сала.

Особлива увага приділяється також смаковим і технологічним якостям туші. Для цього в другій половині відгодівлі потрібно зовсім прибрати з раціону або згодовувати в невеликих кількостях корми, що знижують якість свинини: макуху, рибні відходи, висівки, сою тощо.

М’ясна відгодівля молодняку свиней починається з 2,5-3-місячного віку й закінчується у 6-8 місяців за досягнення живої маси 100-120 кг. М’ясо виходить ніжним, із шаром сала на хребті завтовшки 1,5-4 см.

За м’ясної відгодівлі добові раціони мають забезпечити високий приріст тварин протягом усього періоду відгодівлі.

Більшість підприємств утримують свиней на відгодівлі не більше восьми місяців. Як правило, після 8-9 місяців свині набирають масу не завдяки збільшенню м’язів, а в результаті накопичення жиру під шкірою і відкладенню внутрішнього жиру. Тому для отримання якісної конкурентоздатної свинини та зменшення витрат кормів рекомендовано забій свиней до 10 місяців.

Як повідомлялося, за двофазної відгодівлі поросят на фініші можна скоротити дорогі білкові корми.