Тваринництво

Які наслідки має для птиці порушення фосфорно-кальцієвого обміну

Які наслідки має для птиці порушення фосфорно-кальцієвого обміну

Організація нормованої годівлі та забезпечення несучок поживними речовинами вимагає особливого підходу. Серед макроелементів, які нормуються, головна роль відводиться кальцію та фосфору.

Основна частина кальцію в раціоні молодняку птиці використовується на формування кісткової тканини, в той час як в яйценосного поголів’я — на формування шкаралупи.

При цьому для організму шкідливим є не лише дефіцит, а й надлишок кальцію в раціоні птиці, що призводить, зокрема, й до зниження ефективності конверсії корму.

Фосфор відіграє важливу роль в отриманні енергії, а також перетворенні складних форм поживних речовин на простіші. Він входить до складу численних ферментів біокаталізаторів.

Разом із кальцієм фосфор виконує важливу функцію у формуванні кісткової тканини.

За порушення фосфорно-кальцієвого обміну в несучок знижується апетит, яйця стають дрібними з тонкою шкаралупою, не придатними для інкубації, у птиці спостерігається розм’якшення кістяка, пористість трубчастих кісток, потовщення епіфізарних хрящів тощо.

Про те, як підтримувати фосфорно-кальцієвий обмін і запобігти його порушенням, можна буде дізнатися на Міжнародному практичному форумі Poultry Farming, який відбудеться 10-11 квітня у Львові.

Детальніше читайте тут.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!