Тваринництво

Які маловитратні заходи дозволяють боротися з тепловим стресом у птиці

«Кормових» рішень, що повністю компенсують негативну дію теплового стресу на птицю, досі не знайдено. 

Окислення кормових жирів за високих температур може призвести до їхнього часткового або повного незасвоєння, розладу травлення, порушення обміну жиророзчинних вітамінів, електролітів і закономірному зниження виробничих показників. 

Запобігти цьому можна, додаючи в корми антиоксиданти, не допускаючи контакту вітамінів і мікроелементів аж до моменту вироблення кормів, а також застосовуючи захищені (інкапсульовані) форми вітамінів. 

Підвищення зовнішньої температури з +25 °С до +38 °С майже втричі збільшує потребу птиці у вітаміні А через перехід його запасів у печінці з термостабільної ефірної форми в термолабільну спиртову, схильну до окислення. Зростає також потреба у вітаміні Е, вітамінах групи В, холіні. В результаті такого комплексного дефіциту підвищується ризик загибелі птиці внаслідок жирової дистрофії печінки. 

Тому ефективно боротися з тепловим стресом дозволяє додавання додаткової кількості електролітів (хлориду калію 0,25-0,5% випоюванням або 0,5-1% в корм), жиро- та водорозчинних вітамінів, особливо вітаміну Е (до 250 мг/кг корму), а також аскорбінової кислоти в дозах 100, 150 і 200 г/тонна готового корму для несучки, бройлерів і батьківського стада відповідно. 

Додавання мультиферментних препаратів у корми в період зниження з’їдаїмості допоможе частково компенсувати недоотриману кількість поживних компонентів корму завдяки кращому засвоєнню спожитої кількості. 

Додавання в корм бікарбонату натрію з розрахунку 4-10 кг/тонна допомагає відновити в організмі птиці рівень лужного буфера, втраченого за алкалозу. 

Додавання хлориду калію в корм (0,5-1%) або у воду (0,25-0,5%) допомагає відновити електролітний баланс. 

Додавання кормових антибіотиків позитивно позначається на збереженні птиці в період теплового стресу. 

Усі згадані заходи належать переважно до розряду маловитратних, а часто й зовсім до організаційних. Найефективніші й найдорожчі шляхи недопущення теплового стресу в птахівництві полягають у монтажі та використанні додаткового устаткування.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!