Тваринництво

Які кроки необхідні для хороших результатів вирощування птиці

Які кроки необхідні для хороших результатів вирощування птиці

Складати схему лікарських профілактичних заходів ще до посадки птиці – це хибний підхід.

У цьому переконана Ольга Щебентовська, лікарка ветеринарної медицини ТзОВ «Агропартнер ЮА», незалежна консультантка з птахівництва, директорка Наукового виробничо-консультаційного центру, пише журнал «Наше птахівництво».  

«Неправильно, коли ще до моменту посадки птиці лікарі ветеринарної медицини вже розробляють схему лікарських профілактичних заходів від 1-го по 36-й чи навіть 40-й день життя бройлера – йдеться про застосування антибактеріальних, вітамінних препаратів і стимуляторів обміну речовин», – вважає вона.

Ольга Щебентовська аргументує це тим, що ніхто з ветлікарів не може знати, яке курча приїде з інкубатора, чи взагалі буде потреба в застосуванні таких препаратів, чи будуть вони ефективними, чутливими до мікроорганізмів, і які проблеми доведеться вирішувати.

Першим необхідним кроком для отримання хороших результатів вирощування птиці вона називає мікробіологічне дослідження трупів курчат у перший день після посадки птиці з наступним визначенням чутливості до антибіотиків.

«Необхідність проведення цієї процедури навіть не треба обговорювати», – уточнює ветлікарка.

Так само важливим є визначення титрів антитіл до основних захворювань: хвороби Гамборо, інфекційного бронхіту та хвороби Ньюкасла.

«Ці фундаментальні речі повинен знати і робити кожен ветеринарний лікар, а також вміти пояснити власнику птахогосподарства, що без цього працювати можна, але недовго і неефективно», – пояснює Ольга Щебентовська.

Нагадаємо, ветлікарі батьківських і товарних стад бройлерів повинні тісно взаємодіяти.