Тваринництво

Яка щільність посадки бройлерів дає найвищу економічну ефективність

Яка щільність посадки бройлерів дає найвищу економічну ефективність

Найвищу економічну ефективність виробництва м’ясних курей можна отримати за вирощування птиці у кліткових батареях зі щільності посадки 22 голови/м2, або 454,5 см2/голову площі підлоги клітки.

Це засвідчили результати проведених досліджень, пише журнал «Наше птахівництво».

Собівартість 1 кг м’яса за такої щільності посадки птиці у клітковій батареї була нижчою на 1,1-2,8%, а рентабельність виробництва бройлерів вищою на 1,8-4,4%, як порівняти з іншими дослідними групами.

Під час експериментального дослідження впливу щільності посадки курчат-бройлерів на результати їхнього вирощування бройлерів утримували в кліткових батареях упродовж 45 днів.

Птицю розбили на п’ять груп за такої щільності посадки голів/м2 площі підлоги клітки: у першій групі – 24, у другій – 23, у третій – 22, у четвертій – 21, у п’ятій – 20. Умови годівлі й утримання були аналогічними.

Жива маса курчат-бройлерів першої групи виявилася вірогідно (P < 0,05) нижчою серед дослідних груп. Півники відставали від ровесників інших груп на 2,81-4,92%, курочки – на 2,35-4,45%.

За весь період вирощування найбільшого значення середньодобового приросту (57,61 г) досягли бройлери п’ятої групи: перевага над іншими групами становила 0,14-4,96%.

Найвищу збереженість поголів’я було зазначено також в п’ятій групі – 97,2%, що на 0,3-1,3% більше, як порівняти з іншими популяціями.

Витрати корму на 1 кг приросту живої маси були найнижчими у третій групі – на 1,05-4,74%, як порівняти з іншими групами.

Зміна щільності посадки курчат позначилася на сортності тушок. Так, найнижчий вихід тушок І сорту спостерігався в першій групі – 82,6%, що на 0,4-1,4% менше проти решти груп.

Як повідомлялося, повторне використання підстилки в пташнику істотно заощаджує підстилкові матеріали.