Тваринництво

Яка доза насіння геліотропу спричинює отруєння курей

Яка доза насіння геліотропу спричинює отруєння курей

Отруєння птиці геліотропом опушеним стається через наявність у ньому алкалоїдів геліотрину, лазіокарпіну та їх N-оксидів. Насіння геліотропу містить до 1% алкалоїдів. А в посушливі роки їхня концентрація може збільшуватися.

Птиця найбільш чутлива до отруєнь цими алкалоїдами. Для курей, наприклад, токсичним є насіння в дозі 0,1 г/кг маси тіла й більше.

Алкалоїди геліотропу мають виражену кумулятивну й гепатотоксичну дію. Під їхнім впливом різко порушується функція печінки, яка стає специфічним акумулятором міді (рівень її збільшується у 10-20 разів).

У завершальний період отруєння у птиці розвивається гіперкупремія, яка призводить до гемолізу еритроцитів і розвитку жовтухи.

Отруєння викликає кахексію й пригнічення, за яких прогноз несприятливий навіть у разі, якщо з раціону усунути засмічені корми.

У гострих випадках кров птиці набуває темно-вишневого забарвлення, напівзгорнута; нирки, селезінка, жовчний міхур і легені збільшені. Печінка – охряно-жовтого кольору, нирки дряблі, спостерігається жирова й білкова інфільтрація печінки та нирок. Можуть також спостерігатися скупчення значної кількості рідини у черевній порожнині.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!