Тваринництво

Як запобігти респіраторному мікоплазмозу в індиків

Профілактика захворювання на респіраторний мікоплазмоз у індиків передбачає запобігання підвищеній вологості повітря, переущільненню птиці, неповноцінній годівлі, іншим захворювання, а також вакцинацію проти чуми й віспи живими вакцинами.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Також необхідно запобігати занесенню інфекції з племінною продукцією, робити ретельну антигенну перевірку стада на носійство мікоплазми на початку яйцекладки, вибраковувати всю птицю, що реагує та є сумнівною, відтворювати молодняк від здорового, вільного від респіраторного мікоплазмозу маточного стада індиків.

Важливим профілактичним заходом є ретельна волога дезінфекція гарячими розчинами, триразова аерозольна дезінфекція та теплове оброблення приміщень за температури не нижчої за 65-70 °С. Відмінні результати дає оброблення приміщень та інвентарю полум’ям газового пальника.

Для профілактики мікоплазмозу потрібна дезінфекція інкубаційних яєць. Виведеному молодняку індиків обов’язково випоюють імуностимуляційні антистресові препарати в перші дві доби життя.

Крім того, важливою є дезінфекція в присутності птиці комбінованими препаратами на основі ЧАС.

Ефективно профілактують хворобу антибактеріальні препарати, до яких чутливі мікоплазми.

Раніше ми писали про основні помилки у вирощуванні індиків.