Тваринництво

Як запобігти намоканню підстилки в пташнику

Як запобігти намоканню підстилки в пташнику

Якщо у пташнику протягом тривалого часу зберігатиметься відносна вологість вище 70%, це може призвести до намокання підстилки.

Для зниження вологості в приміщеннях можна застосовувати підстилку з солом’яної різки або верхового сфагнового торфу, що зменшує відносну вологість на 8-12%.

Тепле повітря містить більше вологи, ніж холодне. Так, якщо за утримання індиків температура всередині приміщення становить +21 °C, а відносна вологість – 65%, підстилка намокає.

Для її просушування зазвичай рекомендують включати термостати мінімальної вентиляції на +19 °C, щоб впустити в приміщення більше повітря. Оскільки температура повітря нижче, вологоутримувальна здатність повітря теж повинна знижуватися, що підвищить відносну вологість до 78%. Це ускладнить процес видалення зайвої вологи з підстилки. Тобто можна таким чином впустити більше повітря, що може допомогти деякою мірою, але вища відносна вологість ускладнить видалення вологи з підстилки.

Якщо ж, приміром, збільшити температуру повітря у приміщенні на 2 °С і залишити налаштування вентиляторів такими ж, відносна вологість знизиться до 58%, що значно полегшить видалення води з підстилки.

Запобігти намоканню підстилки також можна шляхом підняття налаштувань мінімальної вентиляції за умови, що температура у приміщенні знижуватися не буде.

Як повідомлялося, фітогенні кормові добавки допомагають зменшити концентрацію аміаку в пташнику.