Тваринництво

Як запобігти захворюванню птиці на псевдомоноз

Як запобігти захворюванню птиці на псевдомоноз

Для профілактики захворювання птиці на псевдомоноз необхідно завозити інкубаційні яйця тільки з птахогосподарств, благополучних щодо псевдомонозу та інших інфекційних захворювань.

Інкубацію завезених яєць треба проводити в окремому інкубаторії в умовах надійної ізоляції від інкубаційних яєць, отриманих у цьому птахо господарстві. Також слідкують за тим, аби не допускати змішування в інкубаційних і вивідних шафах яєць, завезених із різних птахо господарств.

Перед закладанням в інкубатор інкубаційні яйця потрібно дезінфікувати, а у вивідних шафах перед вибіркою курчат проводити аерозольну обробку.

Важливо вирощувати молодняк окремо від дорослої птиці, суворо дотримуватися термінів міжциклових профілактичних перерв перед посадкою кожної наступної партії птиці, проводити ретельну підготовку приміщень до посадки наступної партії птиці, підтримувати санітарну культуру в пташниках, інкубаторії й інших виробничих приміщеннях.

Профілактика псевдомонозу передбачає також дотримання зоогігієнічних ветеринарно-санітарних вимог під час транспортування, впродовж утримання й годівлі птиці, будівництва об’єктів птахівництва.

Крім того, у птахогосподарстві необхідно постійно знищувати гризунів, ектопаразитів і не допускати потрапляння синантропної птиці у пташники.

Трупи птиці, відходи інкубації потрібно утилізувати у спеціально обладнаному приміщенні, забезпечуючи їх повне знезараження.

Довідка

Псевдомоноз проявляється у формі пневмонії, ентериту, септицемії й токсемії.Збудника цієї хвороби найчастіше виділяють із легень, суглобів, рідше – з печінки, серця, кісткового мозку курчат, а також із ділянок запалення в підшкірній клітковині.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!