Тваринництво

Як запобігти тепловому стресу в корів

Як запобігти тепловому стресу в корів

За теплового стресу, який є сезонною проблемою в корів, зазвичай спостерігається  зниження загальної активності тварин й апетиту, зменшення продуктивності, пришвидшене дихання, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Корови стоять біля напувалок, а деякі навіть ставлять туди передні ноги й черпальними рухами поливають собі на живіт воду, намагаючись охолодитися.

Зменшується час відпочинку корів, більше часу вони проводять стоячи, збільшуючи площу тіла для теплообміну.

Також збільшується сепарація корму: корови намагаються з’їсти менше клітковини, що неодмінно провокує ацидоз. Знижуються якісні показники молока й збільшується кількість соматичних клітин.

«Протягом дев’яти годин за температури повітря +25 °С і вологості 50% ми за показниками продуктивності втрачаємо 2,7 кг на голову», – наводить приклад помірного стресу головний технолог молочно-виробничого комплексу «Катеринославський» Ганна Перекрестова.

У цьому господарстві вживають низку заходів, аби запобігти тепловому стресу. Насамперед облаштовують місця для вигулу для всіх груп корів.

У корпусі встановлено вентилятори, які примусово циркулюють повітря. А в накопичувачі перед доїльною установкою працює система зрошення. Таймер поперемінно вмикає дрібнокрапельне розпорошення води на корів, потім обдуває повітрям за допомогою вентиляторів.

Щодо годівлі, то на комплексі регулярно роблять розгорнуті аналізи всіх курганів і траншей, куди закладено сінаж і силос. За результатами досліджень корми найвищої якості йдуть на літній раціон, щоб тварини отримували максимум корисних і поживних речовин.

У травні «Катеринославський» переводить корів із ранкового на нічний режим годування – з 17:00  до 2:00. Також із травня починає підгодівлю зеленою масою.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!