Тваринництво

Як відбувається робота в репродукторах перепелів

Репродукторні ферми з розведення перепелів працюють за типом складного репродуктора, які зазвичай поєднують функції репродукторів I і II порядків, пише журнал «Наше птахівництво».

Для підтримання продуктивних якостей і розмноження перепелів племінна робота в репродукторах здійснюється методами масової селекції. Заміну птиці на репродукторних фермах слід проводити щорічно завезенням племінних яєць або добового молодняку з племінного заводу, а в роботі з породами – раз на 2 роки або щорічно частково оновлювати стадо – на 30-40%.

У прабатьківському стаді (ППР-1) для заміни однієї самки дорослого стада на вирощування садять 1,5 нерозділених за статтю добових пташенят, для заміни одного самця – 4 голови.

Продуктивні показники перепелів різного
призначення

У батьківському стаді (ППР-2) для заміни однієї самки дорослого стада на вирощування передають 1,4 нерозділених за статтю добових пташенят, для заміни одного самця – 3 нерозділених за статтю добових перепелят.

Плануючи обсяги виробництва племінної й товарної продукції, слід керуватися продуктивними показниками (див. таблицю).

Реалізують племінну продукцію у вигляді інкубаційних яєць або добового молодняку. З ППР-2 найдоцільніше реалізовувати для вирощування на м’ясо добових перепелят.

Нагадаємо, за селекції особливу увагу приділяють ознакам, за якими спеціалізується порода чи лінія перепелів.