Тваринництво

Як у американських пташниках обробляють глибоку підстилку

У пташниках Північної Америки після закінчення періоду вирощування бройлерів і відвантаження їх на забій обробляють глибоку підстилку, пише журнал «Наше птахівництво».

Цей процес складається з декількох етапів:

– ламання кірки, коли розпушують верхній шар підстилки і розбивають грудки посліду;

– формування кагатів: всю підстилку згрібають в один або два кагати всередині будівлі для пастеризації. Мінімальний час для оброблення будівлі цим методом – 12 діб. Один день – на створення кагатів; п’ять-шість днів – перший етап пастеризації, після чого кагати перемішують і залишають на кілька днів. Перевага такого зберігання підстилки в тому, що всередині кагату її температура досягає +60 °С. Завдяки цьому знижується популяція патогенів в підстилці.

Кагати розподіляють по підлозі як мінімум за чотири-п’ять днів до посадки курчат, щоб стався викид аміаку, пов’язаний з охолодженням і висиханням підстилки;

– вентилювання пташника щонайменше вісім годин. Тривалість оброблення будівлі може бути збільшена до 18 днів. На це може бути декілька причин: негативний бактеріологічний фон у пташнику або необхідність додаткового оброблення підстилки.

Через певні проміжки часу (п’ять турів або через один рік) підстилку обробляють спеціальними засобами, що регулюють рівень аміаку та пригнічують ріст шкідливих бактерій. Ідеться про п’ять основних видів засобів: окислювачі, луги, абсорбенти, інгібітори, ензимні препарати.

Завдяки всім цим методам оброблення, в глибокій підстилці ефективно вдається контролювати бактерії Salmonella, Escherichia Сoli, Clostridium, Campylobacter, Staphylococcus Аureus та інші.