Тваринництво

Як скоригувати раціон корови до і після отелення

Як скоригувати раціон корови до і після отелення

Надлишок енергії за 1-2 тижні до отелення корови може спричинити до 30% зниження споживання сухої речовини. Проте значне зниження споживання сухої речовини перед отеленням призводить до більшої мобілізації енергетичних запасів і збільшує ризик появи проблем зі здоров’я, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Підтримувати споживання сухої речовини на одному рівні можна шляхом додавання соломи або інших кормів, які мають низьку засвоюваність і високий уміст нейтральної детергентної клітковини. Однак споживання сухої речовини може бути обмежено наповненням перетравної системи занадто високим умістом фуражних кормів або кормів із поганою засвоюваністю нейтральної детергентної клітковини (НДК).

Для оптимізації споживання сухої речовини у першому періоді сухостою потрібно використовувати раціони, що задовольняють основні потреби корів, але не перевищують потреби в енергії. Кукурудзяний силос часто використовують разом із іншими джерелами вуглеводів, які забезпечують помірну кількість ферментованого крохмалю.

Розділення сухостійних корів на ранній і пізній сухостій дає змогу забезпечити більший уміст енергії та білка в раціоні і компенсувати зменшення споживання корму в останні 10 днів перед отеленням.

Після отелення в раціон мають входити корми з вищою енергетичною і перетравною здатністю, щоб ферментовані вуглеводи забезпечували корів відповідною кількістю енергії.

Однак раціон не повинен містити занадто велику кількість ферментованого крохмалю, бо це може спричинити проблеми зі споживанням сухої речовини через субклінічний ацидоз рубця або метаболічну регуляцію споживання. Окрім того, занадто велика кількість фуражного НДК у новотільному раціоні також обмежує споживання сухої речовини.

Після початку лактації коровам потрібно більше засвоюваних кормів, щоб максимізувати споживання сухої речовини до того, як буде досягнуто фізіологічного обмеження.