Тваринництво

Як «Птахокомплекс Губин» профілактує тепловий стрес у птиці

Як «Птахокомплекс Губин» профілактує тепловий стрес у птиці

Для запобігання тепловому стресу в птиці в період підвищених температур насамперед треба регулювати щільність посадки. Лишати на основний забій не більше як 14 голів/м2. Повітря має вільно проходити між птицею і забирати надлишки тепла. Менше буде птиці у приміщенні — відповідно, менше виділятиметься тепла.

На цьому наголосив головний лікар ветеринарної медицини «Птахокомплексу Губин» Андрій Шевченко, пише журнал «Наше птахівництво».

«Важливо не застосовувати світлову програму в найспекотніші дні. Вночі, коли температура навколишнього середовища знижується, птиця починає знов споживати корм і воду. Тому в цей період краще взагалі вийти зі світлової програми», – зазначив він.

Також ефективні медикаментозні обробки стада. Наприклад, можна використовувати бетаїн із кормом чи водою дозою 1 л/тонна води протягом трьох діб до стресу і трьох – після. У фінішних рецептах вводиться на постійній основі ацетилсаліцилової кислоти.

«У нас на підприємстві затверджена інструкція з профілактики теплового стресу. Суть її в тому, що за підвищення температури понад +27 °С на бройлерах більше як 30 днів проводиться медикаментозна обробка жарознижувальними препаратами з активною речовиною ацетилсаліцилова кислота з 11:00 до 18:00», – розповів Андрій Шевченко.

Оператори постійно обходять пташники, повільно підіймають птицю і стежать за тиском води в лініях напування. За зниження тиску або коли вода не доходить до кінцевих ліній напування, їх промивають під тиском 2 атм, зазначив він. Відчиняють редуктори й зливають, доки не піде чиста, холодна вода.

Андрій Шевченко додав, що для зменшення стресу птиці вакцинації переносять на ранок, аби всі обробки та маніпуляції завершити до 11:00.

Нагадаємо, температура, яку відчуває птиця, відрізняється від показників термометра.