Тваринництво

Як профілактувати ембріональну смертність у корів

Як профілактувати ембріональну смертність у корів

Профілактика ембріональної смертності в корів і телиць базується на програмі селекції, яка повинна містити відбір тварин за плодючістю, здоров’ям, тривалістю тічки, легкістю отелень, стійкістю до маститу й патології кінцівок.

Осіменіння корів треба розпочинати через 45-90 днів після отелення залежно від молочної продуктивності. За потреби можна застосовувати прості схеми синхронізації.

Застосовування на п’ятий день після осіменіння, за спонтанного прояву еструсу або його синхронізації, сурфагону і на 11-й день нестероїдних протизапальних препаратів у лікувальних дозах сприяє підвищенню запліднюваності на 5-15%.

За виявлення в господарстві інфекційних хвороб слизових оболонок необхідно своєчасно проводити щеплення тварин відповідними вакцинами – найліпше вакцинами, виготовленими з місцевих штамів.

У період спеки для тварин треба створити оптимальний мікроклімат. Упродовж всього репродуктивного циклу й особливо перехідного періоду (три тижні до отелення й три тижні після) необхідно забезпечити оптимальний енергетичний баланс, білковий, жировий, вуглеводний, вітамінний і мінеральний обміни.

Забезпечити згодовування тваринам тільки доброякісних кормів без домішок мікотоксинів, солей важких металів, нітратів і нітритів, токсичних речовин рослин тощо.

Довідка

Ембріональною смертністю називають переривання вагітності, що відбувається в ембріональний період розвитку організму.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!