Як профілактувати ембріональну смертність у корів
Профілактика ембріональної смертності в корів і телиць базується на програмі селекції, яка повинна містити відбір тварин за плодючістю, здоров’ям, тривалістю тічки, легкістю отелень, стійкістю до маститу й патології кінцівок.
Осіменіння корів треба розпочинати через 45-90 днів після отелення залежно від молочної продуктивності. За потреби можна застосовувати прості схеми синхронізації.
Застосовування на п’ятий день після осіменіння, за спонтанного прояву еструсу або його синхронізації, сурфагону і на 11-й день нестероїдних протизапальних препаратів у лікувальних дозах сприяє підвищенню запліднюваності на 5-15%.
За виявлення в господарстві інфекційних хвороб слизових оболонок необхідно своєчасно проводити щеплення тварин відповідними вакцинами – найліпше вакцинами, виготовленими з місцевих штамів.
У період спеки для тварин треба створити оптимальний мікроклімат. Упродовж всього репродуктивного циклу й особливо перехідного періоду (три тижні до отелення й три тижні після) необхідно забезпечити оптимальний енергетичний баланс, білковий, жировий, вуглеводний, вітамінний і мінеральний обміни.
Забезпечити згодовування тваринам тільки доброякісних кормів без домішок мікотоксинів, солей важких металів, нітратів і нітритів, токсичних речовин рослин тощо.
Довідка
Ембріональною смертністю називають переривання вагітності, що відбувається в ембріональний період розвитку організму.
Додати коментар