Тваринництво

Як позбавитися кнурячого запаху

Як позбавитися кнурячого запаху

Для формування неприємного запаху хряка природа використовує два компоненти: андростенон і скатол. У процесі кастрації блокується виробництво в організмі андростенону. Проте існує інший шлях, який жодним чином не впливає на гормональні процеси кнура і забирає проблему неприємного запаху – блокування виробництво скатолу.

Ключову роль у цій схемі відіграє масляна кислота (бутират).

Фруктани й інулін найкраще стимулюють ріст біфідобактерій кишківника. Дослідження впливу перорально введеного фруктоолігосахариду дали змогу виявити стимуляційну дію цих цукрів на ріст біфідобактерій у кишківнику лабораторних тварин, які виробляють масляну кислоту.

Споживання фруктанів із подальшим збільшенням біфідобактерій спричиняє зменшення кількості клостридій, що й зменшує виробництво скатолу.

Найбільший рівень фруктанів містить жито. Згідно з результатами досліджень in vitro, водорозчинні арабіноксилани й олігофруктани є найпотужнішим попередником формування масляної кислоти (бутирату) мікрофлорою товстого кишківника.

Для підтвердження було поставлено дослід в одному з відгодівельних кооперативів у Німеччині. Дослідними були дев’ять ферм, де утримували у двох циклах 27 303 свинок і кабанчиків і 19 187 кнурців. Використовували суху й рідку годівлю. Основні особливості – 40% жита й 25% ячменю — в кінці відгодівлі (>80 кг).

Результати досліду показали скорочення падіжу з 2,1% до 1%; середньодобові прирости не впали; конверсія не змінилася: кнурці – 2,6 кг, свинки з кабанчиками – 2,8 кг; товщина шпику – 13 мм.

За отриманими результатами на кінець першого циклу на восьми фермах кнурячий запах зник. А за кінцевими результатами другого циклу на всіх дев’яти фермах на забої кнурців запаху не було зовсім.

У разі застосування жита в годівлі свиней варто звертати увагу на вміст гіркот, що знижує споживання корму, а, відповідно, і прирости живої маси. Єдиним варіантом є використання саме гібридного жита в годівлі свиней, де вміст алкінрезорцинів зменшено до рівня ячменю та пшениці, тобто вчетверо менше, ніж у звичайному сортовому житі.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!