Як побороти диспепсію у новонароджених телят
У першу чергу хворих на диспепсію новонароджених телят потрібно ізолювати у профілакторії.
Слід ураховувати, що фармакологічні речовини в перших 2-3 доби після народження діють на тварин як отрута. Реакція на різні речовини починає проявлятися в телят лише на 5-10 добу життя. І тільки у віці 4–6 місяців реакція на фармакологічні речовини в телят стає такою, як і в дорослих тварин.
Відновити порушені функції хворої тварини можна нормалізацією й поліпшенням умов утримання, догляду, годівлі. Потрібно забезпечити правильну годівлю телят молозивом.
Якщо корова добре підготовлена до отелення, то й молозиво містить усі необхідні речовини, що забезпечують життєздатність молодого організму.
Слабких телят, що не приймають молозиво, годують штучно. Для цього готують суміш із двох свіжих добре збитих курячих яєць. До неї додають по половині чайної ложки подрібненої кухонної солі та доброї якості вітамінізованого риб’ячого жиру й 1-2 чайних ложки цукру. Цю суміш старанно розмішують у стакані свіжонадоєного молозива або молока й уводять через тонку гумову трубочку, з’єднану зі шприцом Жане, в пряму кишку.
Також телятам корисно випоювати відвари вільхи, ягід горобини, черемхи, ялівцю, коренів кінського щавлю, родовика й оману, соки з листочків алое та подорожника. Застосовують також і вівсяний кисіль.
Для відновлення водного балансу, збагачення організму мінеральними речовинами, нормалізації кислотно-лужного співвідношення та зменшення токсикозу застосовують спеціальні сольові розчини, які вводять телятам різними способами під контролем лікаря.
Довідка
Диспепсія – це порушення перетравлювання поживних речовин або розлад травлення у всіх видів тварин. Диспепсія найчастіше виникає в молодняку. Останніми роками вона значно поширилася серед новонароджених телят молозивного періоду.
Додати коментар