Як оптимізувати роботу вентилятора у пташнику
Вентилятори у пташнику мають вмикатися й вимикатись автоматично для отримання правильного рівня вентиляції.
Стандартно внутрішня температура знижується на 1 °С на кожні 0,5 м/с швидкості потоку повітря.
Оскільки швидкість вентилятора не контролюється, потрібна кількість вентиляції отримується з надмірним зниженням температури, що своєю чергою збільшує витрати на опалення.
Рішенням у цій ситуації є оптимізація швидкості роботи вентилятора до потрібної кількості повітря. Зниження роботи вентилятора на 10% призводить до зниження споживання електроенергії до 27%.
До того ж важливо зберегти золоту середину. Так, детальне оцінювання тунельної вентиляції на одному з пташників в Україні показало велику різницю ефективності кожного вентилятора. За низького статичного тиску (<5 Па) сила потоку повітря становила від 26 000 до 21 500 куб. м/год, під високим статичним тиском (>40 Па) повітряний потік варіював від 20 500 до 16 000 куб. м/год.
Водночас високоякісна теплоізоляція у пташнику важлива і за охолодження, і за обігріву, бо це запобігає підвищенню теплопровідності приміщення.
Погана ізоляція, недостатня герметичність або пошкодження з’єднувальних елементів пташника призводить до небажаних тепловтрат.
Вчасне обслуговування вентилятора забезпечить більш ефективну роботу й зменшить витрати на його експлуатацію.
Додати коментар