Тваринництво

Як коригувати тривалість фаз годівлі бройлерів без зниження продуктивності

Не всі стратегії, ухвалені для поліпшення рентабельності виробництва бройлерів шляхом відгодівлі, є стійкими. Тоді як раціони для бройлерів дешевшають із переходом від однієї фази годівлі до іншої, добове споживання корму зростає приблизно до 55-го дня життя, чим здорожує раціони.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

З економічного боку немає сенсу знижувати кількість поживних речовин або амінокислот. Та іноді виробники намагаються скорочувати ранні фази з дорожчими раціонами, натомість збільшуючи період використання відносно дешевих фінішних кормів.

Хоча результати дослідів показують, що приріст живої маси птиці поступово погіршується за подовження фінішної фази шляхом ростової фази. Аналогічні ефекти спостерігалися і з конверсією корму.

Крім того, було виявлено, що в птиці, яка споживала фінішний раціон триваліший період, збільшувалося відкладення жиру, що свідчить про відносно надмірну кількість енергії.

Тому за зміни тривалості фази, особливо на пізнішій стадії відгодівлі бройлерів, необхідно корегувати рівні енергії та поживних речовин у раціоні, щоб запобігти зниженню продуктивності.