Тваринництво

Як коливається вміст фосфору в різні вікові періоди птиці

Як коливається вміст фосфору в різні вікові періоди птиці

Вітчизняні науковці довели, що вміст фосфору в різних частинах тушки в різні вікові періоди птиці відрізняється. Зокрема, у добовому віці вміст фосфору в усіх тканинах є високим, а найвища кількість його міститься в кістках – близько 60 мг/г тканини.

У наступні вікові періоди, зокрема до 60-добового віку, кількість фосфору в кістках поступово зростає. Проте незначне зниження відбувається за досягнення птицею 90-добового віку.

Вміст фосфору в тканинах печінки, шкірі та м’язах стегна й пір’я в період із добового до 6-добового віку дещо знижується. В наступні вікові періоди кількість фосфору в згаданих тканинах, навпаки, збільшується.

Помітні зміни фосфорних сполук значною мірою залежать від функціонального стану тканин, а функція своєю чергою визначає структуру субстрату або тканини. В червоних м’язах стегна вища концентрація вітаміну С і глютатіону й інтенсивніше тканинне дихання порівняно з білими грудними м’язами.

З різною функцією органів пов’язане те, що в протоплазмі клітин печінки міститься нуклеїнових кислот і фосфатидів у 4-6 разів більше, ніж у протоплазмі м’язів, а кислоторозчинного фосфору – навпаки.

Для тканин печінки властиві процеси синтезу, тоді як м’язова тканина характеризується інтенсивнішими енергетичними процесами, які пов’язані з реакціями вільного окиснення, поєднаного з фосфорилюванням.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!