Тваринництво

Як готують пташник до посадки птиці на птахокомплексі «Губин»

Як готують пташник до посадки птиці на птахокомплексі «Губин»

Про регламент підготовки пташника до посадки птиці і принципи дезінфекції на птахокомплексі «Губин», найбільшому підрозділі агропромислової групи «Пан Курчак», в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» розповів головний лікар ветеринарної медицини птахокомплексу «Губин» Андрій Шевченко.

Після закінчення строку вирощування птиці передусім видаляють рештки корму з ліній годівлі та бункерів, прокачуючи їх. Потім трактором видаляють послід із пташника.

«Дезінфікуємо лінії напування препаратом Дезокс 2%, – зазначив Андрій Шевченко. – Двічі миємо пташники гарячою водою (+60 °С) з періодичністю сім днів. Спочатку миємо стелю, дахові вентилятори, стіни. Пінним генератором запінюємо годівниці й напувалки, миємо клапани, двері обладнання, і вже наприкінці миємо підлогу».

У теплу пору року пташник висушують за допомогою тунельної вентиляції, а в холодну – газогенераторів і дахової вентиляції.

Обпалення підлоги проводять аерозольним генератором (вогнеметом). Спочатку пропалюють усю поверхню підлоги, особливу увагу приділяючи щілинам, швам у підлозі. Обпалювання ям і ділянок підлог без твердого покриття проводять за допомогою дизельного генератора «Полум’я».

Щити електрообладнання протирають, дотримуючись правил техніки безпеки, 1%-м розчином екоциду. Підлогу операторського приміщення промивають і протирають розчином екоциду або сантани. Дезкилимки також заправляють 5%-м розчином екоциду.

За словами Андрія Шевченка, на птахокомплексі обов’язково роблять лабораторні аналізи для контролю якості дезінфекції. Для цього  відправляють змиви до районної регіональної лабораторії Держпродспоживслужби.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!