Тваринництво

Введення ліків із кормом зазвичай практикують для свиней на дорощуванні та відгодівлі

Введення ліків із кормом зазвичай практикують для свиней на дорощуванні та відгодівлі

Процедура введення свиням ліків із кормом приваблива тим, що одночасно може покривати велику кількість поголів’я, не вимагаючи зусиль із боку персоналу.

Проте вона також потребує дотримання певних умов. Так, поголів’я повинно мати високий рівень споживання кормів, тому зазвичай це лікувально-профілактичні обробки груп дорощування та відгодівлі, рідше – свиноматок.

Також обов’язково мають бути технічні можливості для отримання однорідних кормових сумішей (змішувачі, точні ваги як для корму, так і для медикаментів).

Важливим також є контроль за рухом «зарядженого» корму, унеможливлення його залежування та нецільового використання.

В разі потреби корми з медикаментами можна маркувати, додаючи до суміші цільне зерно ячменю, кукурудзи, пшениці (достатньо 3-5 кг на 1 т корму). Немелене зерно не зашкодить свиням і легко визначається візуально під час огляду корму.

Сучасні кормові лінії для поросних і лактуючих свиноматок мають дозатори, через які можна вільно застосовувати препарати в індивідуальному порядку.

Також слід установлювати облік кількості й кратності обробок на кожну тварину. Зазвичай ці відмітки роблять на індивідуальній обліковій картці. Недоліком цього методу є те, що медикаменти, навіть у невеликих концентраціях, можуть зменшувати споживання корму (тіамулін).

Ще один спірний момент – те, що хворі тварини з ослабленим апетитом не набиратимуть заплановану дозу, а отже, лікувальний ефект від застосування буде низьким.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!