Тваринництво

Вміст у пір’ї птиці мінеральних елементів свідчить про забезпеченість ними організму

Вміст у пір’ї птиці мінеральних елементів свідчить про забезпеченість ними організму

Зміни концентрацій кальцію та фосфору в різних частинах тіла молодняку птиці найбільш виражені у критичні періоди росту й розвитку, зокрема у 30-добовому віці, який у курчат збігається з початком ювенальної линьки.

У наступні вікові періоди, а саме у 60- та 90-добовому віці, зміни вмісту кальцію та фосфору зумовлені використанням їх у процесах формування вторинного оперення, а також інтенсивністю обмінних процесів, пов’язаних зі зміною гормонального статусу, що передує статевому дозріванню.

Центральне місце в обміні фосфору посідає характер годівлі птиці. Особливої уваги заслуговує мінеральне живлення, бо дефіцит кальцію та фосфору в організмі призводить до значних порушень перебігу обмінних процесів.

Ступінь забезпеченості організму тварин мінеральними речовинами сьогодні можна встановити за вмістом їх у волосі та пір’ї. Так, ріст волосся тісно пов’язаний із обміном деяких мінеральних елементів. Установлено, що для таких елементів, як кальцій, фосфор, мідь, магній і залізо, їхній уміст у волоссі (пір’ї) є віддзеркаленням забезпеченості організму цими елементами.

Коригування норм кальцію та фосфору у живленні молодняку птиці проводиться за використання преміксів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!