Тваринництво

Влітку частіше трапляються випадки захворювання тварин на блутанг

Влітку частіше трапляються випадки захворювання тварин на блутанг

Достатнього досвіду щодо вакцинопрофілактики блутангу поки не накопичено, оскільки, попри напружений післявакцинальний імунітет, не виключається приховане вірусоносійство.

З досвіду вакцинації у країнах Євросоюзу відомо, що своєчасне щеплення не менше 80% сприйнятливого до хвороби поголів’я значно поліпшує епізоотичну ситуацію та запобігає подальшому поширенню вірусу блутангу.

Одним із важливих заходів запобігання занесення блутангу є заборона ввезення тварин, харчових продуктів тваринного походження, сперми, яйцеклітин, ембріонів із країн та регіонів, неблагополучних щодо цієї хвороби, згідно з інструкцією щодо профілактики та боротьби з блутангом в Україні.

Довідка

Блутанг – інфекційне трансмісивне вірусне захворювання жуйних тварин. Характеризується запально-некротичним ураженням слизових оболонок, язика,  шкіри, копит. Вірус блутангу вражає всіх жуйних, частіше овець та велику рогату худобу. Джерелом  збудника  блутангу є хворі тварини, а його переносником – комахи. Зараження відбувається в основному за теплої та вологої погоди, тому блутанг поширюється влітку. Захворюваність спадає за зниження температури.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!