Тваринництво
Головне:
Тваринництво

Влітку частіше трапляються випадки захворювання тварин на блутанг

Поділитись:
Влітку частіше трапляються випадки захворювання тварин на блутанг

Достатнього досвіду щодо вакцинопрофілактики блутангу поки не накопичено, оскільки, попри напружений післявакцинальний імунітет, не виключається приховане вірусоносійство.

З досвіду вакцинації у країнах Євросоюзу відомо, що своєчасне щеплення не менше 80% сприйнятливого до хвороби поголів’я значно поліпшує епізоотичну ситуацію та запобігає подальшому поширенню вірусу блутангу.

Одним із важливих заходів запобігання занесення блутангу є заборона ввезення тварин, харчових продуктів тваринного походження, сперми, яйцеклітин, ембріонів із країн та регіонів, неблагополучних щодо цієї хвороби, згідно з інструкцією щодо профілактики та боротьби з блутангом в Україні.

Довідка

Блутанг – інфекційне трансмісивне вірусне захворювання жуйних тварин. Характеризується запально-некротичним ураженням слизових оболонок, язика,  шкіри, копит. Вірус блутангу вражає всіх жуйних, частіше овець та велику рогату худобу. Джерелом  збудника  блутангу є хворі тварини, а його переносником – комахи. Зараження відбувається в основному за теплої та вологої погоди, тому блутанг поширюється влітку. Захворюваність спадає за зниження температури.

AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!