Влітку частіше трапляються випадки захворювання тварин на блутанг
Достатнього досвіду щодо вакцинопрофілактики блутангу поки не накопичено, оскільки, попри напружений післявакцинальний імунітет, не виключається приховане вірусоносійство.
З досвіду вакцинації у країнах Євросоюзу відомо, що своєчасне щеплення не менше 80% сприйнятливого до хвороби поголів’я значно поліпшує епізоотичну ситуацію та запобігає подальшому поширенню вірусу блутангу.
Одним із важливих заходів запобігання занесення блутангу є заборона ввезення тварин, харчових продуктів тваринного походження, сперми, яйцеклітин, ембріонів із країн та регіонів, неблагополучних щодо цієї хвороби, згідно з інструкцією щодо профілактики та боротьби з блутангом в Україні.
Довідка
Блутанг – інфекційне трансмісивне вірусне захворювання жуйних тварин. Характеризується запально-некротичним ураженням слизових оболонок, язика, шкіри, копит. Вірус блутангу вражає всіх жуйних, частіше овець та велику рогату худобу. Джерелом збудника блутангу є хворі тварини, а його переносником – комахи. Зараження відбувається в основному за теплої та вологої погоди, тому блутанг поширюється влітку. Захворюваність спадає за зниження температури.
Додати коментар