Тваринництво

Власне кормовиробництво дозволяє на 2-3% скоротити витрати на голову птиці

Якісний комбікорм має на 100% відповідати рецептурі. Та на практиці часом трапляється, що деякі дорогі компоненти покупного комбікорму замінюють дешевшими інгредієнтами. Це зрештою позначається і на засвоюваності комбікорму, і на здоров’ї птиці.

При цьому власний комбікормовий завод дозволить отримувати корм, у якості якого не буде жодних сумнівів.

Про це під час Міжнародного практичного форуму Poultry Farming розповіла менеджерка з маркетингу компанії Buschhoff Яна Русецька.

Так, німецький виробник комбікормового обладнання Buschhoff спеціально розробив молоткові дробарки, які мають молотки з победитовими наплавками. Вони забезпечують якісний помел і крупоподібну суміш, а не борошнисту. Також ці молотки мають довгий термін експлуатації – до 10 тис. тонн, зауважила Яна Русецька.

Вертикальний змішувач спеціальної конструкції забезпечує змішування з точністю 1:100 000. «Це означає, що мінерали й вітаміни, які додають до корму, вимішуються з точністю 10 г/тонна, – пояснила вона. – Тобто птиця отримає вітаміни й мінерали, навіть якщо додано їх у невеликій кількості».

Із власною комбікормовою установкою можна бути певними у чистоті виробленої продукції. Адже сировина проходить кілька етапів очищення – за приймання і перед тим, як потрапити до дробарки.

Комбікормовий завод комплектується силосними баштами (металевими, поліестеровими, модульними, гнучкими). Такий вибір матеріалів дозволяє розмістити комбікормовий завод також у наявній у господарстві будівлі.

Важливо, що собівартість власного комбікорму на 15-20%/тонна менша, як порівняти з покупним.

Завдяки кращій засвоюваності комбікорму птицею, на 2-3% скорочуються і витрати на голову. «До прикладу, на 500 тис. головах птиці 3% економія складе 1,5 тонни на день і 547,5 тонн на рік, – підкреслила Яна Русецька. – На заощаджені кошти можна придбати систему грануляції потужністю 2 тонни/год».