Тваринництво

Вітчизняній аквакультурі бракує молодих спеціалістів

Вітчизняній аквакультурі бракує молодих спеціалістів

Середній вік працівників галузі аквакультури в Україні ‒ 50+ років. Припливу ж молодих спеціалістів практично немає.

На цьому в своїй колонці на Аgrotimes наголошує технолог ТОВ «Вісмар аква» Любомир Гайдамака.

Навчальні програми вишів часто не відповідають сучасним вимогам галузі, підкреслює він. Більшість із них не мають власної експериментальної бази для практичної підготовки студентів, а матеріально-технічне забезпечення лабораторій застаріле.

«Через відсутність системи професійно-технічної освіти для підготовки рибників середньої ланки більшість операційного персоналу рибогосподарств навчається безпосередньо на робочому місці методом спроб і помилок», ‒ зазначає Любомир Гайдамака.

Додатковою проблемою є розрив між наукою та виробництвом. В Україні практично припинила існування система галузевих науково-дослідних інститутів, які раніше забезпечували підтримку розвитку аквакультури та підвищення кваліфікації працівників, зауважує експерт.

«Вирішення кадрової проблеми в аквакультурі потребує комплексного підходу: модернізації навчальних програм, створення сучасних навчально-виробничих центрів, запровадження системи дуальної освіти у співпраці з провідними підприємствами галузі, розвитку міжнародного обміну досвідом та стажування фахівців за кордоном», ‒ переконаний Любомир Гайдамака.

Крім того, підвищувати престижність професії важливо через гідну оплату праці та створення умов для професійного розвитку молодих спеціалістів.

Раніше ми писали, як зайти в аквакультурний бізнес без помилок.