Виснаження в поросят може розвиватися за поганого поїдання недоброякісного корму
Причинами виснаження поросят часто є недостатність і незбалансованість раціонів годівлі через низьку молочну продуктивність свиноматки (гіпогалактію) або агалактію – відсутнсть молоковіддачі. У такому разі новонароджені поросята не отримують достатньої кількості молока й поживних речовин.
Важливо діагностувати гіпогалактію й агалактію у свиноматок на ранніх етапах і вжити відповідних заходів. Часто гіпогалактія й агалактія є наслідком захворювання свиноматок на ендометрити та мастити.
Виснаження в молодняку може розвиватися за поганого поїдання корму – якщо використовуються недоброякісні корми з поганими гранулометричними якостями.
За порушення норм годівлі ознаки виснаження в поросят можна зафіксувати вже з другого тижня життя. У цей період у них зростає потреба в поживних речовинах, а надходження білків і жирів, які поросята отримують із молоком свиноматки, знижується.
Голодування або недоїдання призводить до кормового стресу й захворювання. Крім того, захворювання у цей період може спричинити різке введення поросятам підкорму. Це пов’язано з віковою недорозвиненістю ферментативної та травної систем поросят, які нездатні повноцінно засвоювати протеїн рослинних кормів і крохмаль.
Додати коментар