Тваринництво

Використання сексованого сімені ВРХ дозволяє отримати більш прогнозований результат народження теличок

Використання сексованого сімені ВРХ дозволяє отримати більш прогнозований результат народження теличок

Ремонт і швидкий процес оновлення стада є рушійною силою генетичного прогресу. У цій ланці є лише одне рішення – використання розділеного за статтю сімені, до того ж як на телицях, так і на коровах, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Аби використовувати сексоване сім’я, потрібні певні умови та кваліфікація техніка. В Україні вже чимало господарств, що використовують й отримують свої 95% новонароджених теличок.

Деякі приватні господарства розрахували, що новонароджений бичок завдає збитків на суму близько 3 тис. грн. Тому застосування сексованого сімені економічно обґрунтовано й має впроваджуватися на кожній молочнотоварній фермі.

Сьогодні доза сексованого сімені коштує від 700 грн до 1,5 тис. грн залежно від концентрації та генетичної цінності плідника. Тоді як звичайна спермодоза середнього за якістю плідника коштує близько 250 грн. Легко розрахувати витрати на генетику для отримання, до прикладу, 84 теличок у середньостатистичному господарстві.

Осіменяючи 100 теличок звичайною спермою, з першого разу можна отримати 50-85% запліднених тварин, із яких тільки 49% дадуть теличок. Бугайців, як правило, народжується більше. Тоді як із сексованим сім’ям можна отримати більш прогнозований і набагато вищий результат у перерахунку на голову.

До того ж сексоване сім’я має чимало інших переваг: роди теличок за статистикою легші, ніж бугайців. Останнім у молочний період потрібна специфічна годівля, що не завжди дає очікуваний дохід.

Ще більше пришвидшує процес оновлення й покращення стада ембріотрансплантація, а також клонування високопродуктивних особин. Та поки що Україна до цього не готова взагалі.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!