Тваринництво

Вік для відлучення поросят: від 60 до 10 діб

Вік для відлучення поросят: від 60 до 10 діб

Строк відлучення поросят викликає багато суперечок.

Відлучати поросят від свиноматок якомога пізніше рекомендують для власників однієї свиноматки, яку вирощують для власних потреб на побутовому кормі в сараї без сучасного обладнання.

Відлучення у 60-денному віці вважається традиційним.  Його активно застосовували минулого сторіччя й нині застосовують на деяких племінних заводах, у племінних господарствах і племінних фермах (репродукторах).

У 45-денному віці поросят відлучають у приватних виробничих репродукторах господарств і комплексів, а також у невеликих застарілих приватних господарствах або фермах за відсутності сучасних умов і збалансованих комбікормів.

До 35 діб законодавчо обмежили мінімальний вік відлучення поросят від свиноматок Швеція й Швейцарія. Причому швидше – через самопочуття поросят, за відсутності будь-яких наукових досліджень.

У 30 днів рекомендують відлучати більшість дослідників, до того ж у такому випадку від свиноматки вдається отримати до 2,4 опоросу на рік і не менше як 24 поросят.

У країнах ЄС мінімальний вік відлучення поросят законодавчо обмежено 28 добами, але прописано можливість за наявності умов і відповідного ветеринарного обслуговування знижувати цей вік. У Данії більшість поросят відлучають саме у віці 28 діб.

А у Великій Британії типовим віком відлучення поросят є 25 діб.

В Азії переважно відлучають у віці 21-25 діб. У Північній і Південній Америці – приблизно в три тижні. США вдалося вийти на показник в середньому 19,3 доби.

Відлучення поросят у 10-денному, а то й раніше віці проводять із метою наукових досліджень або для встановлення певних рекордів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!